Prowadzenie blogów w ostatnich latach stało się bardzo modne. Istnieje wielu blogerów i jeszcze większe grono ich czytelników. Pisać można o wszystkim. W blogowaniu nie ma sztywnych reguł. Jednymi z najpopularniejszych blogów są blogi kulinarne. Dużym zainteresowaniem cieszą się witryny o tematyce mody i lifestyle. Także blogerzy poruszający się w bardziej niszowych dyscyplinach mogą liczyć na swoje grono czytelników.

            W ciągu ostatnich lat niektórzy blogerzy zdobyli taką popularność, że stali się autorytetami w wielu dziedzinach. Zaczęli oni zarabiać na swoich blogach. W niektórych przypadkach zarobki te stały się tak wysokie, że mogły stać się jedynym źródłem utrzymania. Za przykładem popularnych blogerów poszli inni. Wiele osób zdecydowało się założyć bloga w celach zarobkowych, jednak część z nich szybko zrezygnowała. Okazało się, że blogi nie przynoszą dochodów tak szybko, jak liczyła na to dana osoba. To, że na blogu można zarobić pokazują przykłady osób, którym się to udało. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że na sukces komercyjny trzeba sobie często zapracować. Zdobycie dużego grona czytelników i reklamodawców, to często lata blogowania. Oczywiście niektórym udaje się dokonać tego szybciej. Jedne osoby są bardziej charyzmatyczne, inne mniej, wiele zależy również od szczęścia i trafienia we właściwą tematykę w odpowiednim czasie. Niekiedy osoby znane zakładają swoje blogi, które błyskawicznie zaczynają cieszyć się popularnością. Jednak dla osób, które nie są znane szerszym kręgom tacy blogerzy nie powinni być wzorem do naśladowania.

            Wspólną cechą wszystkich blogerów, którzy odnieśli sukces jest duża pewność siebie. Bloger dla wielu osób staje się autorytetem i wyrocznią w wielu sprawach, dlatego nie może obawiać się wyrażać własnej opinii. Kolejnym elementem jest pasja. Jeżeli prowadzimy bloga z pobudek czysto finansowych, prawdopodobnie szybko nas to znudzi. Brak efektów w krótkim czasie jest czynnikiem zniechęcającym dla wielu osób, które nie mają pasji do tego o czym piszą.