Nastolatka odwiedza ginekologa, a rodzice powinni przeprowadzić ja przez taka wizytę. Większość nastolatek trafia do ginekologa między 13 a 15 rokiem życia. Rekomenduje się przeprowadzenie takiego badania przed ukończeniem przez nastolatkę 21 roku życia. Jednak jeśli nastolatka cierpi na bolesne miesiączki, które są bardzo obfite. Bóle, cysty, problemy z nerwowością, strachem przed wizyta u ginekologa są tym, co koniecznie trzeba zgłosić ginekologowi. Rodzice powinni przekonać przestraszona nastolatkę do wizyty u ginekologa.

 

Co rodzic powinien powiedzieć nastolatce przed wizyta u ginekologa?

Nastolatce należy powiedzieć dlaczego wizyta jest tak ważna. Może nie rozumieć dlaczego wizyta u ginekologa jest tak bardzo ważna.

Oto kilka ważnych informacji

  • Po pierwsze, lekarz udzieli jej dokładnej informacji o stanie zdrowia nastolatki, odpowie na pytania oraz wątpliwości.
  • Po drugie, zapobieganie. Ginekolog powie o metodach zapobiegania ciąży, chorobach przenoszonych droga płciową, zdrowym stylu życia.
  • Po trzecie, leczenie. Brak miesiączki, bolesne okresy oraz inne problemy, są tym, co na pewno zainteresuje lekarza.

 

Rodzic powinien uświadomić córce, ze wizyta u lekarza ginekologa składa się z rozmowy i badania. Matka może opowiedzieć córce jak przebiegać będzie badania i na co powinna być przygotowana. Należy podkreślić, ze badanie nie trwa długo, nie jest bolesne, nie sprawia przykrości. Należy do niego podejść naturalnie, bez leku.

Badania ginekologiczne w centrum Warszawy: przychodnia ginekologiczna Medica2000