Popularne oszustwa randkowe w sieci…

Oszustw randkowych nie brakuje. Aby nie dać się oszukać warto stosować pewne zasady bezpieczeństwa: na pewno korzystać z wiarygodnych portali randkowych, sprawdzić daną osobę, patrząc, czy nie ma o niej negatywnych opinii, absolutnie nie przekazywać żadnych pieniędzy. Nie wolno wierzyć w kłopoty i pomagać finansowo. Są to przypadki oszustw – spadki, okupy, problemy finansowe, perspektywa wygranej – takie są najpopularniejsze triki internetowych oszustów. Nikomu nie wolno podawać własnych danych, ponieważ oszuści mogą ukraść Twoją tożsamość i wykorzystać ją do wyłudzania pieniędzy od innych osób lub do zaciągania kredytów na Twoje konto.

 

Niektóre portale randkowe takie jak sex randki DateZone ostrzegają przed oszustami internetowymi i dbają o to, by żaden randkowicz nie miał problemów na profilach randkowych. Panie powinny strzec się pułkowników i generałów, którzy są szarmanccy i czarujący, a później naciągają na finansową pomoc. Jeśli piękna dziewczyna szybko rozkochuje Cię w sobie, nie chce rozmawiać przez telefon czy skype’a i prosi o pomoc finansową to bądź ostrożny. Na 99 procent polują na Ciebie oszuści matrymonialni.

Przekazanie pieniędzy oznacza szybkie zakończenie kontaktu. Na co potrzebuje pieniędzy oszustka? Na paszport, wizę, pomoc rodzicom, wsparcie dla rodziny, leki dla chorej matki – takie są najczęstsze powody proszenia o pieniądze. Czasem zepsuł się jej komputer lub zgubiła telefon komórkowy. Takie prośby prawie na pewno oznaczają, że oszust lub grupa oszustów poluje na Twoje pieniądze.