Już od najmłodszych lat rodzice na siłę próbowali nam proponować warzywa i owoce zamiast słodyczy. To niezmiernie trudne zadanie, gdyż będąc w wieku szkolnym zazwyczaj chcemy tego co nasz kolega z ławki, a w szkolnych sklepikach nie było nić innego niż żelki, chipsy i napoje gazowane. Stąd od wielu lat przyzwyczajeni do niezdrowej żywności ciężko nam się przestawić na owoce. Na szczęście wiele rzeczy zmienia się z wiekiem, poza tym w sklepach możemy znaleźć coraz więcej ciekawych warzyw i owoców z całego świata.

Dla osób będących na diecie jabłko czy banan to również fantastyczna przekąska podczas głównymi posiłkami. I mimo tego, że wielu uważa, że owoce i warzywa są bardzo zdrowe i powinniśmy je jeść tonami, to zdarzają się artykuły, które podważają te słowa. Dlaczego? Jak wiadomo naukowcy prowadzą badania na całym świecie i z niektórych z nich wynika, że wieczorami nie należy jeść jabłek ponieważ zawierają cukry. Na drugi dzień w Internecie możemy przeczytać, aby jeść jabłka, gdyż zapobiegają one wielu chorobom, dolegliwościom. Komu wierzyć? Ciężko tu o jednoznaczną odpowiedź, gdyż nawet lekarze mają odmienne zdanie. Faktem jest, że owoce i warzywa zawierają w sobie różne składniki.

Dodatkowo dochodzi biznes, który nastawiony jest na zyski. Zatem wiele tych produktów jest dziś pryskane substancjami, dzięki którym owoce i warzywa mogą przetrwać kilka tygodni na półce sklepowej. W tym momencie już nie możemy mówić o tym, że są to zdrowe produkty. Oczywiście najlepiej prowadzić we własnym ogródku najpotrzebniejsze warzywa, by mieć pewność, że jemy zdrową żywność. Jak widać w dzisiejszych czasach ciężko o zdrową żywność. Co do samych warzyw i owoców to nie możemy ich skreślać z naszej piramidy żywnościowej, ponieważ są one bardzo ważnym elementem. Mimo wszystko jest to o wiele lepsza przekąska niż chipsy. Zamiast nich warto pokroić sobie marchewkę i pochrupać ze znajomymi.

Ciekawym rozwiązaniem jest również suszenie owoców, jak jabłko czy banan. To fantastyczna alternatywa jeśli chodzi o inne niezdrowe przekąski.

Chcesz pić świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw? Odwiedź sklep z wyciskarkami do soków https://cookandlove.pl/wyciskarki-do-sokow.html.