Jeżeli jesteś miłośnikiem kawy, czasem zdarzało się, że z pewnością rozwiał go na swój ulubiony obrus lub odzieży. Plamy kawy są trudne do usunięcia i jeśli pozwolić im wyschnąć, to będzie prawie niemożliwe. Poniżej można znaleźć instrukcje dotyczące sposobu usuwania świeżych plam z kawy, zanim zostaną one na tkaninie stałe. Korzystanie z ręczników papierowych suche miejsce. Mocno połóż ręcznik na plamę i odczekać, aż plama przenika go. W każdym razie, nie pocierać plamę, to będzie jeszcze większa. Obrócić tkaniny nad i wypłukać z tyłu strumienia plam z zimną wodą. Nie spłukiwać je od przodu, przyczyni się to do zwiększenia jego powierzchni. W małej misce wymieszać razem detergentu, zimnej wody i octu tworząc pastę. Pasta powinna mieć konsystencję pasty.

Stosuje się niewielką ilość wytworzonej pasty po obu stronach taśmy. Pamiętaj jednak, że zanim to zrobisz, sprawdź się niewidocznym miejscu lub mieszanka nie uszkodzić tkaninę. Pozostawić na około 5 pasty minut. Za szczoteczkę do zębów i szczoteczki do paznokci pocierać plamę ruchem okrężnym. Operację tę powtarza się po obu stronach tkaniny
Zmyć zimną wodą zanieczyszczoną powierzchnię tkaniny po obu stronach.

Wlać niewielką ilość odplamiacza bezpośrednio na plamę i natrzeć go do tkaniny kciukiem i palcem wskazującym wskazującego. Wrzuć tkaninę do pralki i wyprać jak zwykle. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na etykiecie, dodać trochę proszku i wybielaczy. Jeśli plama jest na białej tkaniny można łatwo korzystać z tradycyjnego wybielać, ale jeśli te są kolorowe tkaniny użyć odplamiacz chronić kolory. Jeśli po praniu plama jest nadal widoczna, powtórz kroki od 1 do 7. Nie suszyć tkaniny w suszarce. Ciepło utrwali plamę, która będzie niemożliwy do usunięcia.