Około dwadzieścia lat temu telefon komórkowy być cechą bogatych biznesmenów. Przed dziesięcioma laty komórkę mieli już prawie wszyscy dorośli. Obecnie telefon komórkowy dla dziecka jest standardowym prezentem, a później standardowym wyposażeniem tornistra w drodze do szkoły.

Tak stały się one przedmiotem codziennego użytku nawet tych najmłodszych uczniów podstawówki, a ten fakt nie mógł umknąć producentom. I nie umknął, ponieważ producenci i operatorzy wprowadzili już produkty i usługi dla takiego segmentu rynkowego. Jako że jest to segment rynku który się mocno rozwija to udoskonalają swoje produkty w wysokiej jakości aparaty fotograficzne, radioodtwarzacze czy nawet odtwarzacze plików.

Najnowsze modele potrafią bez problemów na łączenie się z siecią i na przesyłanie różnych plików, a ta liczba dodatkowych funkcji będzie wzrastać wraz ze wzrostem zapotrzebowania. Jednak najważniejszą ich cechą dla nas, rodziców jest stały kontakt z naszą pociecha.

Póki co to telefon komórkowy dla dziecka jest nowa forma komunikacji która posiada zarówno swoje zalety jak i wady. I jedna z tych ostatnich może być nie miły fakt uatrakcyjniania sobie lekcji przez większość dzieci posiadających komórki, dlatego trzeba ustalić pewne zasady.