Telefon komórkowy dla dziecka. Warto?

Około dwadzieścia lat temu telefon komórkowy być cechą bogatych biznesmenów. Przed dziesięcioma laty komórkę mieli już prawie wszyscy dorośli. Obecnie telefon komórkowy dla dziecka jest standardowym prezentem, a później standardowym wyposażeniem tornistra w drodze do szkoły.

Tak stały się one przedmiotem codziennego użytku nawet tych najmłodszych uczniów podstawówki, a ten fakt nie mógł umknąć producentom. I nie umknął, ponieważ producenci i operatorzy wprowadzili już produkty i usługi dla takiego segmentu rynkowego. Jako że jest to segment rynku który się mocno rozwija to udoskonalają swoje produkty w wysokiej jakości aparaty fotograficzne, radioodtwarzacze czy nawet odtwarzacze plików.

Najnowsze modele potrafią bez problemów na łączenie się z siecią i na przesyłanie różnych plików, a ta liczba dodatkowych funkcji będzie wzrastać wraz ze wzrostem zapotrzebowania. Jednak najważniejszą ich cechą dla nas, rodziców jest stały kontakt z naszą pociecha.

Póki co to telefon komórkowy dla dziecka jest nowa forma komunikacji która posiada zarówno swoje zalety jak i wady. I jedna z tych ostatnich może być nie miły fakt uatrakcyjniania sobie lekcji przez większość dzieci posiadających komórki, dlatego trzeba ustalić pewne zasady.