Dużo rzeczy, jakich używamy, przestaje być po pewnym czasie potrzebne. Gdy będą one niezniszczone i jeszcze mogą komuś się przydać, to nie warto się ich pozbywać, dużo korzystniej będzie komuś je sprzedać. W internecie funkcjonuje obecnie parę większych i duża liczba małych stron, w jakich opublikować można ogłoszenia i oferty sprzedaży.

Duża część z nich jest różnotematyczna, posiada działy takie jak nieruchomości, praca, motoryzacja, lecz również pozostałe, cieszące się popularnością wśród osób wystawiających ogłoszenia. Przeważnie duża część portali z ogłoszeniami jest bezpłatna, nie mają one one żadnej opłaty za publikację ogłoszeń, natomiast usługi dodatkowe są płatne. Kiedy ktoś chce dodatkowo wyróżnić swoje ogłoszenie, to musi zapłacić za to kilka złotych. W zdecydowanej większości serwisów ogłoszeniowych dopisanie nowej oferty raczej nie powinno być jakimś problemem. W części z takich serwisów należy się zarejestrować, uzupełniają króciutki formularz. Tym sposobem będziemy mogli edytować swoje ogłoszenia, kiedy na przykład będziemy chcieli zmodyfikować opis lub cenę, a dodatkowo odrzuca to różne automaty dodające.

Trzeba jeszcze zapytać, w jakich serwisach umieścić swoją ofertę. Dobrze do ich znalezienia użyć internetowej wyszukiwarki, po wprowadzeniu słowa ogłoszenia Katowice dostaniemy listę tych najpopularniejszych.