Czy rozmowa kwalifikacyjna jaką często przechodzimy przed zatrudnieniem u danego pracodawcy jest wystarczająca z punktu widzenia informacyjnego? Zazwyczaj nie… Otóż rozmowa kwalifikacyjna jest tak naprawdę puentą naszych starań o pracę i jednocześnie początkiem weryfikowania wyobrażeń o niej – tyle, że w praktyce. Jednym z pierwszych problemów z jakimi się spotkamy w nowym miejscu pacy jest wyliczenie kwoty netto z należnej pensji, bowiem przeważnie jej wartość podawana jest w kwocie brutto.

Jak zatem wyliczyć tę pożądaną wartość? – najlepiej do tego nadaje się kalkulator wynagrodzeń. Bardzo łatwo narzędzie to znaleźć w sieci – wystarczy wpisać w Google hasło kalkulator wynagrodzeń i kliknąć na odnośnik prowadzący do strony, na której jest zamieszczony. Tam całe meritum prowadzonych czynności skupia się do wpisania wartości brutto we wskazane pola i zatwierdzenia operacji.

Tym sposobem kalkulator w oparciu o aktualne stawki należnych do odprowadzeni podatków przeliczy właściwą kwotę netto, czyli taką która bezpośrednio trafi do naszej kieszeni.